Dokładnie po 3 latach,5 miesiącach i 24 dniach odbędą się derby Trójmiasta – Arka Gdynia podejmuje rywala zza miedzy Lechię Gdańsk. Ostatni mecz między obiema ekipami odbył się jeszcze na poziomie Ekstraklasy na Polsat Plus Arenie w Gdańsku Lechia wygrała 4:3 (hattrick Flavio Paixao) mimo, że Arka prowadziła dwa razy 2-1 i 3-2 to nie udało się gościom ówczesnego spotkania wywieźć choćby punktu.Do 84 minuty plan się powodził ale w 88 minucie Łukasz Zwoliński dał remis Lechii, a w 7 minucie doliczonego czasu bramkę decydującą o wyniku derbów dał wcześniej wymieniony Flavio.

Trenerami w ówczesnym czasie byli Piotr Stokowiec i Ireneusz Mamrot. Czas pokazuje, że 3 lata w piłce to sporo bo jeden jest w Łodzi i walczy o ligowy byt z ŁKS-em, a drugi prowadzi zespół z Lubelszczyzny Górnik Łęczna i ma dużą szansę w walce o powrót do PKO Bank Polski Ekstraklasy. Arkowcy ostatni mecz z Lechią wygrali… 2007 roku 1:0 na poziomie 1 ligi. A bramkę na wagę zwycięstwa dał znany w Gdynii piłkarz a później trener Arki Grzegorz Niciński. Na poziomie Ekstraklasy Arka w Gdynii nie wygrała z Lechią. Bilans meczów korzystniejszy jest dla Lechii.To 44 spotkanie między obiema ekipami: 13 razy wygrywała Arka, 17 zwyciężali Lechiści, a 16 meczów kończyło się remisem.

MECZ NA SZCZYCIE, CHOĆ SIĘ NA TO NIE ZAPOWIADAŁO

Zaczynamy 16 kolejkę zmagań Fortuna 1 lidze. Gdyby ktoś w 10 kolejce powiedział ,że obie ekipy będą przodować w tabeli-Arka liderem ze zdobyczą 29 oczek, a Lechia na miejscu trzecim z dorobkiem 26 punktów, to można byłoby kogoś uznać za szaleńca. Ba! Arka w 6 kolejce przegrywała na Reymonta w Krakowie z Wisłą 1:5. Ekipa Wojciecha Łobodzińskiego zanotowała serię uwaga sześciu! zwycięstw z rzędu w lidze (Motor, Wisła Płock, Znicz, Resovia, Podbeskidzie, Zagłębie Sosnowiec) co by nie mówić na jakich miejscach w tabeli rywale Arki się nie znajdowali to może budzić podziw. Lechia natomiast nie przegrała w lidze od 8 spotkań, co pokazuje jak obie ekipy prowadzone przez Wojciecha Łobodzińskiego, który miał być cudotwórcą w Wieczystej Kraków i Szymona Grabowskiego wywindowały do góry. Lechia z Pucharu Polski odpadła z Wisłą Kraków, a Arka na poziomie 1/8 zagra z Lechem Poznań.

LUDZIE WY SIĘ ZASTANÓWCIE – KLUB WAS POTRZEBUJE!

Można wiele pisać o bojkocie kibiców z rodziną Kołakowskich. Dużo się o tym mówiło.Koniec końców udało się zdobyć porozumienie między obiema stronami. Na jak długo? Czas pokaże. Nie mniej wyniki „poprawiły” i ociepliły humory i rozgrzały serca z lodu kibicom Arkowców na tyle ,że w piątek licznie stawią się na Olimpijskiej. Do środy, późnego wieczora było uprawnionych ponad 10 tysięcy kibiców. Ostatni mecz w Gdynii Arki z Lechią przyciągnął ponad 13 tysięcy. Czy uda się pobić dziś ten wynik? Niestety kibiców Lechii nie ujrzymy ponieważ mają zakaz z poprzedniego sezonu nałożony przez PZPN. Szkoda, bo takie mecze muszą być rozgrywane przy pełnych trybunach. Obsada sędziowska też będzie z najwyższej półki bo głównym arbitrem spotkania będzie Szymon Marciniak. Asystować będą mu Radosław Siejka i Krzysztof Nejman. Sędziom technicznym będzie Albert Różycki a sędziami na wozie VAR Tomasz Marciniak i Adam Kupsik.

Ligowiec się nie zatrzymuje mimo ,że pogoda już zimowa, bo maksymalnie dziś w Gdynii do 4 stopni celcjusza to nasza ekipa będzie kręcić dla Was kino, a efekty zobaczycie już niedługo na naszym kanale na You Tube. Czekajcie bo warto!

Maciej Kuska